Akcesoria

Zestaw diodowy do podświetlenia 6 wskazówek

Zestaw diodowy do podświetlenia 6 wskazówek

Dostępność duża
81.00PLN
Wybierz
Kolor świecenia:
Ilość szt.
Zestaw przeznaczony jest do wskazówek fabrycznie podświetlanych "od spodu"(światłem z wnętrza licznika), szczególnie polecamy w dwóch przypadkach:

1. Jeśli w liczniku jest słabe podświetlenie lub chcemy zmienić kolor świecenia wskazówek. 

2. Jeśli wskazówki w samochodzie nie są podświetlane (stare typy licznika) można dokupić wskazówki przewodzące światło i zastosować nasze podświetlenie. Dobrym sposobem pozyskania wskazówek są liczniki uszkodzone lub z tak zwanych anglików (liczniki w milach). Przy doborze wskazówek trzeba pamiętać o doborze długości wskazówki.

Dostępne kolory


Pod wskazówki montujemy płytki z diodami LED. W ofercie posiadamy dedykowane płytki z bardzo cienkimi diodami SMD. W komplecie są rezystory do każdej płytki oraz po 20cm przewodu do każdej płytki. Dodatkowo dokładamy rezystory o trzech różnych wartościach, aby można było ustawić najlepszą jasność podświetlenia.

Podłączenie płytki jest bardzo proste.
1. Ustawiamy płytki centralnie pod wskazówką i przyklejamy ją np. taśmą dwustronną.

2. Przeprowadzamy przewody przez otwór wskazówki w liczniku. Jesli to możliwe to zalecane jest poprowadzenie przewodów pod tarczami, ponieważ tarcze docisną przewody i unimożliwią ich drgania. Takie drganai mogę po czasie ułamać przewody.
3. Do czerwonego kabelka możemy przylutować rezystor i drugą końcówkę rezystora przylutować do plusa zasilania podświetlenia licznika. Plus na okrągłęj płytce podświetlenia jest oznaczony czarna kropką.
4. Czarny kabelek lutujemy do minusa zasilania oświetlenia licznika.

Gwarancja:Gwarancja 3 miesiące
Udostępnij:
Kupujący ten produkt kupili także: